راهنمایی استفاده از VPN

با توجه به راه اندازی سیستم "حساب کاربریAccounting) )" کلیه کاربران برای ورود به اینترنت باید با حساب کاربری خودشان را وارد نمایند تا بر اساس ان اجازه ورود به اینترنت به آنها داده شود در این راستا کلیه کارکنان از طریق VPN با کد ملی به عنوان نام کاربر و شماره شناسنامه به عنوان کلمه عبور (شماره شناسنامه افرادی که تک رقمی می باشد ، با سه بار تکرار و دورقمی با دو بار تکرار خواهد بود. )و دانشجویان با شماره دانشجویی به عنوان نام کاربر و کد ملی به عنوان کلمه عبور تعریف گردیده.

 

 

برای کارکنان

User name : کد ملی

Password : شماره شناسنامه

 

برای دانشجویان

User name : شماره دانشجویی

Password : کد ملی

 

 

لازم به ذکر است دسترسی به سایت دانشگاه علوم پزشکی گیلان و همچنین سایت های وزارت بهداشت و پزشکی از قبیل سایت های ذکر شده در جدول زیر نیاز به استفاده از VPN نمی باشد.

 

 

http://www.gums.ac.ir

 

www.medicalportal.behdasht.gov.ir

www.behdasht.gov.ir

www.hbi.ir

www.sinasa.behdasht.gov.ie

www.fdo.behdasht.gov.ir

www.ircme.ir

www.sciencedirect.com

www.salnmeh.csi.org.ir

www.arzybi.ir

www.gilan.ircme.ir

www.eofice.behdasht.gov.ir

www.irsir.ir

 

 

 
 
 
 
 
    
 
 
ابتدا فایل VPN  را از روی دسکتاپ سیستم اجرا نموده و سپس گزینه connect را کلیک نمایید.
 
 

 User name   و  Password  را وارد کرده و در نهایت بر روی connect  کلیک کرده تا اتصال به اینترنت برقرار گردد و از طریق مرورگر سیستم به سایتها دسترسی خواهید داشت.

 

خارج شدن از VPN

بعد از اتمام کارتان و در صورت عدم استفاده از اینترنت ، برای خارج شدن از اکانتتان ، VPN موجود در دسکتاپ را اجرا نموده و گزینه Hangup را کلیک نمایید.

 

جهت تغییر رمز عبور

وارد سایت دانشگاه علوم پزشکی گیلان www.gums.ac.ir  شده و سپس در قسمت   خدمات اینترنت، لینک چک میزان کارکرد اینترت را کلیک می نمایید.   

                 

نام کاربری و کلمه عبور را زده و وارد اکانتتان می شوید در سمت چپ پنجره بروی My Profile کلیک و جهت تغییر کلمه عبور اقدام نمایید و در پایان بر روی Save کلیک نمایید.  

 
 
آخرین بروز رسانی : 17 شهریور 1400